Filtrai buičiai » Atbulinės osmozės (RO filtrai)

ATBULINĖ OSMOZĖ (RO)

     Atbulinė (atvirkštinė) osmozė tai vandens filtravimo procesas, kuriame svarbiausią vaidmenį atlieka specialios vandens filtravimo membranos. Filtravimo membrana sukurta taip, kad praleistų vandenį ir sulaikytų vandenyje ištirpusius cheminius elementus, priemaišas ir kitus įvairius teršalus. 

    Vandens filtravimo membrana tai ypač smulkaus porėtumo filtras, kuris gali pašalinti iki 98% vandenyje ištirpusių įvairių medžiagų ir cheminių elementų. Vandens filtravimo membranos vienos poros dydis tesiekia vos 0,0001 mikrono.

     Atbuinės osmozės proceso metu vanduo juda iš mažos koncentracijos srities, per filtravimo membraną, į didelės koncentracijos sritį. Vandens judėjimą sukelia dvi jėgos: osmosinis slėgis (atsiradęs dėl skirtingų vandens koncentracijų) ir išorės slėgis. Naudojant išorės slėgį, pakeičiama organinių junginių ir molekulių judėjimo kryptis, todėl tai ir vadinama atvirkštine osmozė. Atvirkštinės osmozės proceso metu įvairūs teršalai ir priemaišos sulaikomi vienoje filtravimo membranos pusėje, o išgrynintas vanduo itin lengvai prateka per membraną.

 

 

     Atbulinė osmozė iš principo yra skirta aukščiausios kokybės vandens ruošimui, toks vanduo yra tinkamas naudoti tiek pramonės, tiek ir buities reikmėms. Atvirkštinė osmozė yra plačiai naudojama įvairiose pramonės šakose nuo farmacijos, medicinos bei maisto pramonės iki energetikos, chemijos, naftos ir kitų sričių pramonės.

     Atbulinės osmozės proceso efektyvumas priklauso nuo vandens temperatūros, pH lygio, cheminės sudėties, vandens tiekimo sistemos slėgio ir nuo medžiagos, iš kurios yra pagaminta filtravimo membrana.

     Atbulinė osmozė yra itin kompleksiškas, lankstus ir praktiškas vandens filtravimo procesas, nes vienu metu leidžia atlikti įvairių medžiagų filtravimą. Atvirkštinė osmozė dažniausiai renkamasi, kai vandenį reikia išvalyti nuo: geležies, mangano, magnio, chloro, kalcio, nitratų ir nitritų, naftos produktų, aromatinių angliavandenių, radioaktyvių ir sunkiųjų elementų bei kitų medžiagų ir įvairių bakterijų.

     Mūsų specialistai atsižvelgdami į individualaus kliento veiklos pobūdį, esamą vandens problematiką bei siekiamus tikslus, parenka ir pritaiko optimaliausius inžinerinius vandens gerinimo sprendimus. Atbulinės osmozės įranga gaminama atsižvelgiant į esamą vandens kokybę, reikalavimus paruoštam vandeniui, paruošto vandens vartojimo pobūdį, suvartojamo vandens kiekį ir į esamos vandens tiekimo sistemos našumą. 

     Atbulinės osmozės sprendimus parenkame pagal Jūsų individualius poreikius, vandens suvartojimo kiekį ir esamą vandens kokybės situaciją. Buityje ir pramonėje naudojamo geriamojo vandens nugeležinimui siūlome itin kokybiškus automatinius filtrus. Vandens tiekimo, valymo bei filtravimo sistemų įrengimui teikiame projektavimo, įrengimo bei ilgalaikės priežiūros paslaugas.