Išcentrinio veikimo separatorius iš tikrųjų nevisai filtras, nes viduje neturi filtruojančio elemento. Separacija vyksta išcentrinės jėgos dėka ir separatoriaus efektyvumas priklauso nuo dalelių tankio ir dydžio. Išcentrinis separatorius pašalina 98% visų dalelių, kurių savitasis sunkis 2,6-2,8 (pvz., smėlis) mažiau 75 mikronų, su sąlyga, kad slėgio nuostoliai per vienetas yra mažiausias 0,3 bar.
Centrifuginiai separatoriai turi stovėti šalia siurblio tam, kad užtikrintų pakankamą slėgį prapūtimo metu, kad nebūtų slėgio svyravimą.
Veikimo principas:
A.Skysčiai, turintys nešvarumų, paduodami į viršutinę išcentrinio separatoriaus dalį tam, kad pradėtų suktis. Skysčiui, tekant pro išsiurbimo kameros plyšius, srauto greitis padidėja.
B. Išcentrinė jėga sunkias daleles perkelia prie šerdies sienelių. Po to jos krenta į separatoriaus apačią, kur yra surenkamos.
C. Deflektorinė plokštė, esanti viršutinėje kameros dalyje, pakeičia srauto kryptį.
D. Išvalytas skystis sukuriu juda į viršų ir išteka per viršutinį separatoriaus išėjimą.
E. Atskiros dalelės periodiškai ar pastoviai išpučiamos iš kameros, kur jos susirenka.
BERNOULLI centrifuginiai separatoriai yra keturių standartinių serijų: CXW, CPW, CXWV ir CXWL
Prapūtimo sistema
Centrifugos separatoriaus kameros išvalymas nuo surinktų kietųjų dalelių gali vykti automatiškai arba rankinių būdų išleista į kanalizaciją. BERNOULLI siūlo abu variantus. Automatinėje šalinimo sistemoje valymo intervalai ir trukmė galima lengvai reguliuoti.
Automatinio šalinimo sistema yra dviejų versijų: elektrinė ir pneumatinė. Abi valymo sistemos susidaro iš vožtuvo, aktyvatoriaus ir laiko valdiklio. Rankinė kietųjų dalelių šalinimo sistema susidaro iš vožtuvą su rankinių valdymų.