Vandens paruošimo filtras skirtas kietų dalelių, geležies, mangano, sieros vandenilio ir jo darinių pašalinimui iš vandens. Taip apdirbtas vanduo gali būti taikomas buitinėm bei technologinėms reikmėm. Filtro veikimas pagrįstas ištirpusių cheminių elementų oksidavimu ant katalizuojančios įkrovos iki netirpių nuosėdų. Netirpios nuosėdos pašalinamos ant filtruojančios įkrovos.
Kalio permanganatiniai filtrai susideda iš valdymo vožtuvo, siurblio dozatoriuaus, impulsinio skaitiklio, korpuso su filtruojančiu užpildu ir talpos kalio permanganato tirpalui paruošti. Vandeniui tekant per filtrą, specialaus užpildo pagalba oksiduojama ir surenkama geležis (manganas). Surinkus tam tikrą kiekį geležies būtina atnaujinti filtruojančią įkrovą. Tai atlieka automatinis valdymo vožtuvas pagal nustatytą programą, pasiurbiant kalio permanganato tirpalą ir skalaujant užpildą, surinkta geležis pašalinama į kanalizaciją. Kalio permanganatiniai filtrai efektyvūs esant dideliam geležies kiekiui, tačiau nerekomenduojama jų eksploatuoti jei yra biologinio valymo įrengimai
Veikimo principas: į vandenį dozuojamas kalio permanganato tirpalas, kuris oksiduoja vandenyje ištirpusią geležį – „ištirpusi“ geležis virsta rūdimis (Fe²+→ Fe³+). Taip vandenyje esanti ištirpusi geležis oksiduojama, bei vykdoma vandens dezinfekcija. Po to vanduo teka į filtrą, kuris užpildytas specialu kalio permanganato užpildu , kuriame sulaikomas geležies oksidas – rūdys (Fe³+). Užpildo praplovimas vyksta periodiškai, nustatytu laiku. Visą šį procesą reguliuoja automatinis valdymo vožtuvas. Automatinio atsiplovimo metu, automatinis valdymo vožtuvas, nukreipia vandens srautus ir surinktos geležies rūdys pašalinamos į kanalizaciją. Filtro montavimo vietoje būtina kanalizacija ir elektros instaliacija.