Vandens chemija » Cetamine®

     Cetamine®  – naujoviška technologija, kurios pagrindas yra apsauginės plėvelės formavimas ir katilinių, šilumokaičių, uždarų sistemų apsaugojimas nuo korozijos ir nuovirų.

     Naudojimo efektyvumo pagrindas:

  • produkto sudėtyje esantys poliaminai, suformuoja apsauginę plėvelę, kuri sudaro nepralaidų barjerą tarp ištirpusio deguonies ir paviršiaus pagaminto iš plieno, ketaus, vario lydinių ir tokiu būdu sustabdo koroziją.
  • Nuovirų šalinimas.
  • Vandens pH kontrolė poliaminų dėka.

 

     Pagrindiniai Cetamine® naudojimo privalumai:

  • Pilna apsauga hidrofobinės apsauginės plėvelės dėka;
  • Pilnavertė vandens apdorojimo koncepcija su maža įtaka vandenio pralaidumui;
  • Vandens ir sąnaudų boilerių remontui mažinimas;
  • Mažesnės energijos sąnaudos optimalaus šilumos perdavimo dėka;
  • Padidina našumą ir patikimumą;
  • Paprastas dozavimas ir kontrolė.

 

Video: Bolerių vandens apdorojimas Cetamine®

 

     Technologinio efekto patikrinimui  reikalinga proceso techninė kontrolė. Tam yra skirti UAB “ŠOMIS” techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyrius (kurie teikia konsultacijas ir atlieka kontrolines analizes). Techninės konsultacijos ir priežiūra atliekama pagal atskirą sutartį.

 

 

Cetamine® F300

     

     Cetamine®  F300 – organinis produktas, kuris, suformuodamas apsauginę plėvelę, apsaugo karšto vandens sistemas, uždaras aušinimo sistemas ir atšaldyto vandens sistemas nuo korozijos  ir nuovirų susidarymo. Cetamine® F300 yra tiesiogiai įvedamas į cirkuliacinę sistemą.

     Cetamine®  F300 produkto sudėtyje esantys poliaminai, suformuoja apsauginę plėvelę, kuri sudaro nepralaidų barjerą tarp ištirpusio deguonies ir paviršiaus pagaminto iš plieno, ketaus, vario lydinių. Tokiu būdu sustabdo deguoninę koroziją. Sistemoms, kuriose yra aliuminio ir lydinių rekomenduojame Cetamine® F360.

     Naudojant Cetamine® F300 uždarose sistemose pH palaikomas 9,0 – 9,5 ribose, taip vario ir plieno korozija sustabdoma dėl proceso pasyvacijos greičio.

     Aminų plėvelė esanti Cetamine® produkto sudėtyje, modifikuoja kalcio karbonatų kristalinę gardelę, kuri suformuoja antikorozinį sluoksnį.

     Tikslus dozavimo kiekis priklauso nuo daugelio faktorių: koncentracijos koeficiento, chloridų koncentracijos ir laiko indekso. Reikiamus parametrus palaikyti rekomenduoja skirti UAB ”ŠOMIS”techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyriaus specialistai.

     Paprastai rekomenduojama palaikyti 5 l/m3 dozę cirkuliaciniame vandenyje.  

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Cetamine® F360

     

     Cetamine® F360 – organinis produktas skirtas apsaugoti karšto bei šalto vandens uždaras sistemas kuriose yra aliuminio junginių. Suformuodamas apsauginę plėvelę, produktas apsaugo karšto vandens sistemas, uždaras aušinimo sistemas ir atšaldyto vandens sistemas nuo korozijos  ir nuovirų susidarymo.

     Cetamine® F360 produkto sudėtyje esantys poliaminai, suformuoja apsauginę plėvelę, kuri sudaro nepralaidų barjerą tarp ištirpusio deguonies ir metalo paviršiaus, tokiu būdu sustabdo deguoninę koroziją.

     Naudojant Cetamine® F360 uždarose sistemose pH palaikomas 7,0 – 8,5 ribose, taip aliuminio korozija sustabdoma dėl proceso pasyvacijos greičio.

     Aminų plėvelė esanti Cetamine® F360 produkto sudėtyje, modifikuoja kalcio karbonatų kristalinę gardelę, kuri suformuoja antikorozinį sluoksnį.

     Cetamine® F360 yra skystas produktas, susidedantis iš specifinio vario inhibitoriaus ir plėvelę formuojančių poliaminų.

     Įpurškimo būdu, Cetamine® F360 yra tiesiogiai įvedamas į cirkuliacinę sistemą. Papildymo vandens apdirbamas vyksta per automatinę dozavimo sistemą, kuri  yra reguliuojama nuo papildymo vandens kiekio.

     Šiuo atveju rekomenduojame naudoti EPDM hermetikus, teflono membraną,   PVC įsiurbimo vamzdžius ir PE išleidimo vamzdžius.

     Tikslus dozavimo kiekis priklauso nuo daugelio faktorių: koncentracijos koeficiento, chloridų koncentracijos ir laiko indekso. Reikiamus parametrus palaikyti rekomenduoja skirti UAB ”ŠOMIS” techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyriaus specialistai. Paprastai rekomenduojama palaikyti 5 l/m3 dozę cirkuliaciniame vandenyje. 

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Cetamine® F3100

     

     Cetamine® F3100 – organinis produktas skirtas apsaugoti karšto bei šalto vandens uždaras sistemas kuriose nėra aliuminio junginių. Produkto sudėtyje esantys poliaminai suformuoja apsauginę plėvelę, kuri sudaro nepralaidų barjerą tarp ištirpusio deguonies ir metalo paviršiaus, tokiu būdu sustabdo deguoninę koroziją ir apsaugo karšto vandens sistemas, uždaras aušinimo sistemas ir atšaldyto vandens sistemas nuo korozijos  ir nuovirų susidarymo.

     Cetamine® F3100 uždarose sistemose pH palaiko 9,0 – 9,5 ribose, taip sulėtindamas vario ir anglinio plieno koroziją dėl proceso pasyvacijos greičio.

     Aminų plėvelė esanti Cetamine® F3100 produkto sudėtyje, modifikuoja kalcio karbonatų kristalinę gardelę, kuri suformuoja antikorozinį sluoksnį. Kopolimerai stabdo kalkinės kilmės nuosėdų išsėdimą.

     Cetamine® F3100 yra skystas produktas, susidedantis iš specifinio vario inhibitoriaus, poliaminų (kurie suformuoja plėvelę), polimerų  ir neutraliųjų aminų.

     Dozavimas priklauso nuo keleto sistemos parametrų: temperatūros ir bendrojo kietumo.

     Reikiamus parametrus palaikyti rekomenduoja skirti  UAB ”ŠOMIS” techninės  tarnybos  ir   techninio  konsultavimo skyriaus specialistai. Paprastai rekomenduojama palaikyti 1 l/m3 dozę cirkuliaciniame vandenyje.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Cetamine® G817

     

     Cetamine® G817 – organinis lakus produktas, skirtas apsaugoti nuo korozijos garo generatoriuose ir katilinėse, suformuojant apsaugines Cetamine® plėveles ant metalinių paviršių ir reguliuojant pH vertę iki optimalaus diapazono. Tai organinis korozijos inhibitorius, skirtas naudoti garo katiluose maisto pramonėje.

     Visi Cetamine® G817 komponentai yra lakūs. Šių komponentų koncentracijos santykis yra subalansuotas, kad būtų užtikrinta efektyvi korozijos apsauga visoje sistemoje, įskaitant garo ir kondensato sistemą.

     Cetamine® G817 užtikrina pilną apsaugą sistemose, kuriose yra vario arba vario lydinių. Produktas tinka vandeniui, kuris yra pagamintas minkštinimo, atvirkštinio osmoso arba jonų mainų pagrindu.

     Sistemoje susidarius stabiliai apsauginei Cetamine® plėvelei, Cetamine® G817 gali būti naudojamas toliau nepertraukiamam įrenginio veikimui ir užtikrina visišką apsaugą įrenginių sustabdymo laikotarpiu.

     Cetamine® G817 skirtas apsaugoti katilus gaminant garus, naudojamus maisto perdirbimui, išskyrus pieną ir pieno produktus. Jis atitinka maisto, vaistų ir kosmetikos įstatymą ir visus taikomus maisto priedų reglamentus, įskaitant FDA 21 C.F.R. 173.310 skirsnio aprašus, jei Cetamine® G817 koncentracija garuose neviršija 55 g/m³.

Cetamine® G817 dozė yra specifinė kiekvienoje sistemoje ir turi būti nustatyta UAB „ŠOMIS“ specialistais. Paprastai Cetamine® G817 dozė yra nuo 15 iki 55 g/m³ papildymo vandens. Dozę reikia reguliuoti tol, kol garų ir kondensato sistemoje nustatoma didesnė nei 8,8 pH vertė, o didžiausia CFA koncentracija turi būti ≤ 0,5 g/m³ visoje sistemoje.

Cetamine® G817 reikia dozuoti naudojant automatinę dozavimo sistemą, reguliuojančią papildymo vandens tūrį.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

Cetamine® V217


     

     Cetamine® V217 – organinis korozijos inhibitorius, skirtas naudoti garo katiluose. Tai organinis produktas, kuris suformuodamas apsauginę plėvelę ant metalo paviršiaus, apsaugo garo katilus nuo korozijos. Kadangi produktas lengvai pereina iš skystos į garo fazę, jis apsaugo tiek garotiekius, tiek kondensato linijas.

     Cetamine® V217 stabilizuodamas kietumą ir disperguodamas nuosėdas, apsaugo katilo paviršių nuo susidarančių apnašų.  Produkttas  gali būti naudojamas netgi ten, kur į garus yra įpurškiamas vanduo (garo paramertrų reguliavimui). Jis naudojamas garo katiluose, kurie papildomi minkštintu, demineralizuotu arba RO vandeniu.

     Cetamine® V217 skirtas ir garo katilų apsaugai, kai garas naudojamas maisto pramonėje: maisto gamybos procese ar maisto pašildymui. Produktas atitinka Federalinį Maisto, Vaistų ir Kosmetikos Aktą bei visas galiojančias maisto priedų normas, įskaitant FDA 21 C.F.R. paragrafą 173.310.

     Cetamine yra skystas produktas, sudarytas iš organinių plevelę formuojančių ir neutralizuojančių aminų.

Dozavimas priklauso nuo daugelio faktorių, t. y. koncentracijos koeficiento, kietumo, bendro šarmingumo, chloridų kiekio, temperatūros, HTI ir skendinčių medžiagų koncentracijos. Kaip palaikyti reikiamus parametrus, rekomenduoja UAB “ŠOMIS” techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyriaus specialistai.

     Bendru atveju palaikomas Cetamine® V217 dozavimas (15÷100) g/m3 į maitinimo vandenį (į
deaeratorių). Reagento dozavimas derinamas taip, kad kondensato pH reikšmė būtų ne žemesnė kaip 8,2.  Cetamine® V217 turi būti dozuojamas į maitinimo baką arba maitinimo vamzdyną.
     Produktas dozuojamas per automatinę sistemą, atsižvelgiant į papildančio vandens kiekį. 

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Cetamine® V 2000

 

     Cetamine® V 2000 – organinis korozijos inhibitorius, skirtas garo katilų apdirbimui. Šis produktas, suformuodamas apsauginę plėvelę ant metalų paviršiaus, apsaugo garo katilus nuo korozijos.

     Dėl fazių pasiskirstymo, tarp dujinės ir skystos,produktas naudojamas apsaugoti garo ir kondensato sistemos dalis. Cetamine® V 2000 neleidžia susidaryti nuoviroms, nes pasižymi efektyviomis vandens kietumo stabilizavimo ir dispergavimo savybėmis. Ši produkta garo katiluose galima naudoti kai vanduo suminkštintas.

     Cetamine® V 2000 yra skystas produktas, susidedantis iš poliaminų, kurie suformuoja plėvelę, neutraliųjų aminų ir organinio kopolimero.

Dozavimas nustatomas pagal šiuos faktorius: koncentracijos koeficientą, kietumą, bendrą šarmingumą, chloridų kiekį, temperatūrą, laiko indeksą ir suspenduotų druskų kiekį. Cetamine® V 2000 chemikalo koncentraciją į papildymo vandenį rekomenduojama palaikyti 60 – 150 g/m3 ribose. Toks chemikalo dozavimas taikomas iki pH reikšmė kondensate yra didesnė kaip 8,2.

     Cetamine® V 2000 gali būti dozuojamas į maitinimo baką arba į maitinimo vamzdį. Produktas į sistemą yra įvedamas per automatinę dozavimo sistemą, kuri yra reguliuojama nuo paduodančio suminkštinto vandens kiekio. Cetamine® V 2000 naudojamas nepraskiestas.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Cetamine® V 2100

 

     Cetamine® V 2100 - organinis produktas, kuris suformuodamas apsauginę plėvelę ant metalų paviršiaus, apsaugo garo katilus nuo korozijos.  Cetamine® V 2100 neleidžia susidaryti nuoviroms, nes pasižymi efektyviomis vandens kietumo stabilizavimo ir dispergavimo savybėmis. Ši produktą garo katiluose galima naudoti kai vanduo suminkštintas arba po RO sistemos.

Cetamine® V 2100 yra skystas produktas, susidedantis iš poliaminų, kurie suformuoja plėvelę, neutraliųjų aminų ir organinio kopolimero.

     Dozavimas nustatomas pagal šiuos faktorius: koncentracijos koeficientą, kietumą, bendrą šarmingumą, chloridų kiekį, temperatūrą, laiko indeksą ir suspenduotų druskų kiekį. Produkto koncentraciją į papildymo vandenį rekomenduojama palaikyti 15 – 150 g/m3 ribose. Toks chemikalo dozavimas taikomas iki pH reikšmė kondensate yra didesnė kaip 8,2.

Cetamine® V 2100 gali būti dozuojamas į maitinimo baką arba į maitinimo vamzdį. Produktas į sistemą yra įvedamas per automatinę dozavimo sistemą, kuri yra reguliuojama nuo paduodančio suminkštinto vandens kiekio.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

VIDEO: Cetamine® – katilų apsauga nuo korozijos ir nuovirų (filmas anglų kalba)