Vandens chemija » Ferrolix®

     Ferrolix® – platus vandens apdorojimo programų pasirinkimas, skirtas garo generatoriams ir katilams.

Produktai  Ferrolix® yra optimalus sprendimai, kad užtikrinti apsaugą nuo korozijos ir nuovirų visoje garo generatorių ir katilų sistemoje.  Ferrolix® produktai apima naujoviškas technologijas ir leidžia sumažinti veiklos išlaidas, padidinti sistemos patikimumą ir veikimo laiką. Ferrolix® produktus galima naudoti atskirai, arba kartu su kitais cheminiais produktais.

     Technologinio efekto patikrinimui  reikalinga proceso techninė kontrolė. Tam yra skirti UAB “ŠOMIS” techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyrius (kurie teikia konsultacijas ir atlieka kontrolines analizes). Techninės konsultacijos ir priežiūra atliekama pagal atskirą sutartį.

 

 

Ferrolix® 332

   

     Ferrolix® 332 – korozijos inhibitorius , skirtas naudoti uždarose aušinimo ir šildymo
sistemose, kuriose yra aluminio, plieno ir vario lydinio ir apsaugoti jos. Produktas veiksmingas, kai pH ribos yra nuo 7,5 iki 9,0.
     Ferrolix® 332 yra suderinamas su antifrizo junginiais, t. y. etilenglikoliu.
     Ferrolix® 332 yra taip pat tinkamas uždaroms aušinimo sistemoms, kur reikia žemo elektrinio laidumo aušinančiam vandeniui

     Ferrolix® 332  yra produktas susidedantis iš polikarboksirūgšties, molibdato, amino junginių ir vario inhibitoriaus mišinio.

     Ferrolix® 332 optimaliai apsaugo plieno, aliuminio ir vario lydinius nuo korozijos:

  • Korozijos inhibavimas vyksta susiformavus iš molibdeno junginių apsauginiam sluoksniui ant plieno ir aliuminio paviršiaus.
  • Vario ir vario lydinių korozijos inhibavimas vyksta susiformavus apsauginiam daugiasluoksniui.
  • Kietumo junginių stabilizavimas, neleidžiant susidaryti ir išsėsti CaCO3 (polikarboksirūgšties Threshold efektas).

Recirkuliaciniame vandenyje produkto koncentracija turi būti palaikoma:

  • Šildymo sistemoms: 5,000 g/m3.
  • Uždaroms aušinimo sistemoms: 1,000 – 3,000 g/m3.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

Ferrolix® 560

     

     Ferrolix® 560 – lakus organinis deguonies surišėjas ir metalų pasyvatorius katilų vandens ir kondensato sistemų apdirbimui. Produktas naudojamas korozijos inhibavimui katilų maitinimo vandens linijose, garo katilų bei garo kondensato grąžinimo vamzdynų apsaugai nuo korozijos. Produktas yra alternatyva hidrazinui, pasižyminti mažesniu kenksmingumu ir paprastesne darbo eiga.

     Ferrolix® 560 negalima naudoti kartu su deguonies surišėjais, sudėtyje turinčiais sulfitų. Produktą galima naudoti kartu su fosfatais bei polikarboksilatais.

     Metalų pasyvavimo savybių ir lakumo dėka Ferrolix® 560 pilnai apsaugo visą sistemą, pradedant maitinimo vandens šildytuvu ir baigiant kondensato sistema. Taip pat apsaugo nuo metalų oksidų nuosėdų susidarymo.

Produktas veikia greitai, metalų pasyvacija vyksta ir esant žemoms temperatūroms.
Ferrolix® 560 neturi įtakos katilų vandens ir kondensato elektrinio laidumo kitimui.

     Produktas gali būti dozuojamas į katilus maitinančio vandens vamzdyną, į katilą arba tiesiogiai į garo vamzdyną.  Ferrolix® 560 gali būti dozuojamas pastoviai. Siurblys - dozatorius turi būti pagamintas iš nerūdijančio plieno, PE, PP, PVC, Viton arba Teflon medžiagų. 1 ppm deguonies pašalinimui būtinas apie 23 ppm Ferrolix® 560 kiekis. Katilo vandenyje turi būti aptinkamas 1 - 2 ppm produkto perteklius.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® 8339

   

     Ferrolix® 8339 – yra daugiafunkcinis skystis susidedantis iš subalansuoto organinio deguonies surišėjo mišinio ir neutralizuojančių lakiųjų aminų ir skirtas katilo vandens apdirbimui.

     Dėl skirtingo kiekvieno amino pasiskirstymo koeficiento, produktas gali visiškai apsaugoti
garą ir kondensato sistemą nuo korozijos, kurią sukelia karbonatinė rūgštis, palaikant optimalias pH ribas (8,8 – 9,2) pagal sistemos metalurgiją.

     Produktas ypač tinka skirtingų lygių slėgio sistemose, kurios turi šakotą garo-kondensato
grandinę.

     Produktas neturi hidrazino darinių.

     Ferrolix® 8339 dozavimas priklauso nuo ištirpusio likutinio deguonies kiekio pasroviniame deaeratoriaus vandenyje bei garo kondensato pH palaikymui.

      Ferrolix® 8339 normaliai įpurškiamas su dozavimo siurbliu į katilo maitinimo liniją per pasrovinį deaeratorių. Pageidautina naudoti produktą tokį kaip yra.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® 8340

     

     Ferrolix® 8340 – katilo vandens kondencionavimui skirtas deguonies surišėjas. Produktas skirtas deguoninės korozijos prevencijai katilų sistemos dalyse iki 84 bar darbinio slėgio. Ferrolix 8340 savo sudėtyje turi lakiųjų medžiagų.

     Ferrolix® 8340 naudojamas kaip korozijos inhibitorius, kurio sudėtyje esantys lakūs aminai suriša katilo vandenyje bei garo kondensate esantį deguonies kiekį.

      Dozavimas priklauso nuo deguonies kiekio katilo sistemos dalyse. Apytiksliai 8 – 9 g Ferrolix® 8340 užtenka, norint neutralizuoti 1 g deguonies. Paprastai, kondensate turėtų būti randama 0,3 – 0,5g Ferrolix® 8340 1/m3

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

Ferrolix® 8354


     Ferrolix® 8354 – produktas, pasižymintis deguonies surišimo ir kietumo stabilizavimo

savybėmis, skirtas katilų vandens kondicionavimui. Tai yra garo katilams skirtas produktas, kuris apsaugo sistemos dalis nuo deguoninės korozijos ir nuovirų susidarymo. Šis junginys tinkamas naudoti sistemose, kuriose darbinis slėgis yra ne didesnis kaip 40 bar.

     Ferrolix® 8354 savo sudėtyje neturi lakiųjų žaliavų, todėl gali būti naudojamas tik tokiose sistemose, kai norima pasiekti aukštą garo kokybę (grynumą). Ferrolix® 8354 sudėtyje yra žaliavų, kurios įrašytos į FDA § 173.310 direktyvą, kaip katilo vandens priedai. Šie priedai užtikrina gerą garo paruošimą, kuris vėliau gali kontaktuoti su maistu.

Ferrolix® 8354 yra skystas produktas susidedantis iš: organinių ir neorganinių fosfatų mišinio, polikarboksilatinės rūgšties bei nelakaus deguonies surišėjo (sulfitų).

     Paprastai rekomenduojama PO43- palaikyti 10 – 20 g/m3 katilo vandenyje. Todėl Ferrolix® 8354 dozavimo parametrai turėtų būti atitinkamai paskaičiuoti pagal pateiktą koncentraciją.
     Maitinimo vandenyje, esant žemesnėj nei 99 °C temperatūrai, būtina padidinti Ferrolix® 8354 koncentraciją arba papildomai dozuoti deguonies surišimo turintį produktą Ferrolix® 8358 arba Albaphos® KSF16.

     Pagal FDA § 173.310 direktyvą, Ferrolix® 8354 koncentracija maitinančiame vandenyje turi būti
randama mažesnė nei 95 g/m3.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® 8355

 

     Ferrolix® 8355 – deguonies surišėjęs ir likutinio kietumo stabilizatorius katilo vandens kondicionavimui. Produktas skirtas katilų apdirbimui, kuris neleidžia susiformuoti nuoviroms ir apsaugo nuo deguoninės korozijos.

     Ferrolix® 8355 tinkamas naudoti tokiose sistemose, kai darbinis slėgis nesiekia 40 bar. Produktas savo sudėtyje neturi lakiųjų žaliavų, todėl gali būti naudojamas tik tokiose sistemose, kai norima pasiekti aukštą garo kokybę (grynumą).

     Ferrolix® 8355 turi aukštą šarminį potencialą. Dėl to yra tinkamas naudoti dejonizuotam vandeniui.

     Ferrolix® 8355 sudėtyje yra žaliavų, kurios įrašytos į FDA § 173.310 direktyvą, kaip katilo vandens priedai. Šie priedai užtikrina gerą garo paruošimą, kuris vėliau gali kontaktuoti su maistu.

     Ferrolix® 8355 yra skystas produktas susidedantis iš neorganinių ir organinių fosfatų, polikarboksirūgšties ir iš nelakaus deguonies surišėjo (sulfitų).

     Dozavimas priklauso nuo keleto sistemos parametrų (t.y. maitinimo vandens temperatūros, koncentracijos koeficiento, bendro kietumo) bei turi būti nustatytas ir parinktas UAB “ŠOMIS” techninės tarnybos ir techninio  konsultavimo skyriaus specialistų.

     Paprastai PO43- katilo vandenyje turi būti nuo 10 iki 20 g/m3. Jei katilo maitinimo vandenyje yra laisvos druskos, PO43- katilo vandenyje turi būti iki 6 g/m3.  Kai maitinimo vandens temperatūra mažesnė nei 99 °C, būtina palaikyti didesnę Ferrolix® 8355 koncentraciją arba naudoti papildomai deguonies surišėjo priedus (pvz. Ferrolix® 8355). Pagal FDA § 173.310 direktyvą, Ferrolix® 8355 koncentracija maitinančiame vandenyje turi būti rasta mažesnė nei 700 g/m3.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

 

Ferrolix® 8357

 

     Ferrolix® 8357 –  „viskas viename“ produktas katilo vandens kondicionavimui. Produktas skirtas katilų apdirbimui, kuris neleidžia susiformuoti nuoviroms ir apsaugo nuo deguoninės korozijos. Taip pat gare neutralizuoja CO2.

     Ferrolix® 8357 tinkamas naudoti tokiose sistemose, kai darbinis slėgis ne daugiau 40 bar. 

     Ferrolix® 8357 sudėtyje yra lakiųjų komponentų, todėl nenaudojamas garuose, kurie turi kontaktą su maistu. Dėl to šis produktas nėra tinkamas naudoti sistemose, kur aukšti grynumo reikalavimai. 

     Ferrolix® 8357 yra skystas produktas susidedantis iš neorganinių fosfatų, dispersantų, nelakaus deguonies surišėjo (sulfitų) ir lakių neutralizuojančių aminų.

     Ferrolix® 8357 stabilizavimo bei dispergavimo efektas pagrįstas kristalizacijos augimo blokavimas (Threshold efektas). Stabilizavimo metu, susidariusios amorfinės nuosėdos yra išskaidomos, apsaugant sistemos dalis nuo kietųjų nuovirų susiformavimo. Šių nuovirų pašalinimas iš katilų vyksta drenavimo metu.

     Ferrolix® 8357 naudojamas kaip korozijos inhibitorius, kuris sulfitų pagalba suriša laisvą deguonį katilo bei maitinimo vandenyje.

     Neutralizuojantys aminai garo fazėje neutralizuoja CO2 ir suformuoja apsauginį sluoksnį nuo aminų karbonatų.

Dozavimas priklauso nuo keleto sistemos parametrų (t.y. maitinimo vandens temperatūros, koncentracijos koeficiento, bendro kietumo) bei turi būti nustatytas ir parinktas UAB “ŠOMIS“ techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyriaus specialistų.

     Paprastai dozavimas nustatomas pagal bendrą O2- kiekį maitinimo vandenyje. FDA reikalavimai yra įvykdyti, jei Ferrolix® 8357 koncentracija neviršija 500 g/m³ vandens garuose.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® 8358

 

     Ferrolix® 8358 – deguonies surišėjęs, skirtas katilų vandens kondicionavimui. Jis apsaugo sistemos dalis nuo deguoninės korozijos iki 40 bar darbinio slėgio. Produktas susideda tik iš nelakių junginių. Todėl, šį produktą galima naudoti sistemose, kuriose gaminamas aukštos kokybės garas.

     Ferrolix® 8358 sudėtyje yra žaliavų, kurios įrašytos į FDA § 173.310 direktyvą, kaip katilo vandens priedai. Šie priedai užtikrina gerą garo paruošimą, kuris vėliau gali kontaktuoti su maistu.

     Ferrolix® 8358 yra skystas produktas susidedantis iš nelakaus deguonies surišėjo (sulfitų).

     Ferrolix® 8358 naudojamas kaip korozijos inhibitorius, kuris atitinkamai nuo maitinimo vandenyje paduodamo sulfitų kiekio, katilo sistemos dalyse suriša likutinį deguonį. Siekiant efektyviai sumažinti deguonies kiekį, rekomenduojame nepertraukiamai dozuoti Ferrolix® 8358 į katilo maitinimo vandenį.

     Dozavimas priklauso nuo keleta sistemos parametrų (t.y. maitinimo vandens temperatūros, koncentracijos koeficiento, bendro kietumo) bei turi būti nustatytas ir parinktas UAB “ŠOMIS” techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyriaus specialistų.

     Paprastai sulfitų kiekis maitinimo vandenyje turi būti randamas nuo 2 iki 4 g/m3. Norint surišti 1 g/m3 deguonies, būtina maitinimo vandenyje palaikyti apie 20 – 25 g  Ferrolix® 8358  1/m3.   Priklausomai nuo deaeratoriaus efektyvumo, maitinimo vandenyje rekomenduojame palaikyti 5 – 25 g/m3  Ferrolix® 8358.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® 8364

 

     Ferrolix® 8364 – likutinio kietumo stabilizatorius skirtas katilų vandens kondicionavimui.

     Ferrolix® 8364 yra skystas produktas, kuris stabilizuodamas ir disperguodamas likutinį kietumą, katilų sistemos dalyse apsaugo nuo nuovirų susidarymo.

     Ferrolix® 8364 susideda tik iš nelakių junginių. Todėl šį produktą galima naudoti sistemose, kuriose gaminamas aukštos kokybės garas.

     Ferrolix® 8364 sudėtyje yra žaliavų, kurios įrašytos į FDA § 173.310 direktyvą, kaip katilo vandens priedai. Šie priedai užtikrina gerą garo paruošimą, kuris vėliau gali kontaktuoti su maistu.

     Ferrolix® 8364 yra skystas produktas susidedantis iš neorganinių fosfatų ir polikarboksirūgščių. Priklausomai nuo stabilizavimo ir dispergavimo gebos, Ferrolix® 8364 esantys polikarboksirūgštys blokuodamos kristalų augimą, neleidžia susidaryti nuoviroms (threshold efektas). Stabilizavimo metu, amorfinės nuosėdos yra išskaidomos, apsaugant sistemos dalis nuo kietųjų nuovirų susidarymo. Šios nuoviros pašalinimas drenavimo metu. Be to, esantis neorganinis fosfatas taip pat stabilizuoja kietumą. Dėka šarminių metalų išsėdimo prevencijos, neorganinis fosfatas sujungdamas IIA grupės elementus sudaro nekibias nuoviras, kurios drenavimo metu pašalinamos iš katilo.

     Dozavimas priklauso nuo keleto sistemos parametrų (t.y. darbinio slėgio, koncentracijos koeficiento, bendro kietumo) bei turi būti nustatytas ir parinktas UAB “ŠOMIS” techninės tarnybos ir techninio konsultavimo skyriaus specialistų.      Paprastai PO43- katilo vandenyje turi būti nuo 10 iki 20 g/m3. Todėl, siekiant palaikyti šias ribas, Ferrolix® 8364 koncentracija turėtų būti perskaičiuota atsižvelgus į koncentracijos koeficientą. Pagal FDA § 173.310 direktyvą, Ferrolix® 8364 koncentracija  aitinančiame vandenyje turi būti rasta mažesnė nei 185 g/m3.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® 8367

 

     Ferrolix® 8367 – katilo vandenį šarminantis ir apsaugantis nuo korozijos produktas, skirtas katilų ir šildymo sistemų vandens paruošimui. Produktas garo katiluose ir šildymo sistemose pakelia pH iki reikiamos vertės (ribos) ir formuoja apsauginį sluoksnį ant metalinių paviršių.
     Šis produktas nėra lakus junginys, todėl gali būti naudojamas maisto pramonėje.

      Ferrolix® 8367 sudėtyje yra žaliavų, kurios įrašytos į FDA § 173.310 direktyvą, kaip katilo vandens priedai. Šie priedai užtikrina gerą garo paruošimą, kuris vėliau gali kontaktuoti su maistu.

      Ferrolix® 8367 yra kombinuotas produktas susidedantis iš šarminių fosfatų.

     Ferrolix® 8367 susidariusias apnašas palaipsniui paverčia į dumblą (šlamą). Esantį likutinį kietumą nusodina kaip dumblą.

     Produktas dozuojamas priklausomai nuo paduodamo vandens kiekio, proporcingai. Fosfatų likučio perteklius, kurį rekomenduoja katilų gamintojai, sistemoje turi būti palaikomas.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® KSF 14

 

     Ferrolix® KSF 14 – specialus skystas produktas korozijos prevencijai garo ir kondensato linijose. Ferrolix® KSF 14 yra neutralizuojančių aminų mišinys, pasižymintis puikiomis pasiskirstymo po visą garo / kondensato sistemą savybėmis.

     Ferrolix® KSF 14 įsiterpia taip pat gerai tiek į garo, tiek į kondensato fazę. Ferrolix® KSF 14 greitai įsiskverbia į garo / kondensato linijas ir, neutralizuodamas pavojingą anglies dioksidą, efektyviai apsaugo nuo korozijos.

     Reikiama Ferrolix® KSF 14 koncentracija priklauso nuo to, kur bus dozuojama – į katilą maitinantį vandenį, į patį katilą ar į garo liniją. Reikiama dozė priklauso nuo kondensato panaudojimo, anglies dioksido kiekio garo linijoje, kondensato pH dydžio.

     Paprastai dozuojama, palaikant Ferrolix® KSF 14 koncentraciją 10-30 ppm. Jei garas tiesiogiai kontaktuoja su maisto produktais, leidžiamas Ferrolix® KSF 14 kiekis pagal FDA nurodymus siekia 40 ppm gare, išskyrus sistemas, kontaktuojančias su pienu ar pieno produktais.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą

 

 

Ferrolix® L 40/Ferrolix® L 40 A

 

     Ferrolix® L 40/Ferrolix® L 40 A – garo katilų chemikalai. Produktai licenzijuoti vokiečių autorinėmis teisėmis naudojimui garo katiluose, remiantis Vokietijos techninės kontrolės  sąlygomis(TUV).

     Ferrolix® L40 ir Ferrolix® L40 A yra sukurti kaip koreguojantys fosfatai vandens apdirbimui po pirminės dekarbonizacijos su jonų mainais ir garo katilus maitinančio nedekarbonizuoto vandens apdirbimui. Šie produktai taikomi, apdirbant minkštą ir vidutinio kietumo maitinimo vandenį, kurio bendras kietumas neviršija 2,7 mol/m3 (270 ppm pagal CaCO3).

     Dėl Ferrolix® L 40 ir L 40 A stabilizavimo efekto maitinimo vamzdžiai išvengia nuovirų. Nuosėdos, susiformavusios katile, yra flokuliacinės ir lengvai gali būti nudrenuotos. Papildomai apsaugoma katilo sienelė nuo korozijos. Nuolatinis produktų naudojimas sumažina senų nuovirų sluoksnį.

     Deguonį rišančios medžiagos reaguoja su deguonies likučiais maitinimo ir katilo vandenyje ir nesukelia deguoninės korozijos. Abiejų produktų sudėtyje yra antiputokšlinių medžiagų, kurios apsaugo nuo putų susiformavimo aukšto šarmingumo vandenyje arba esant didelėms druskų koncentracijoms katilų vandenyje.

     Ferrolix® L 40 ir L 40 A nėra lakūs ir juos leista naudoti maisto pramonės įmonių garo katilinėse.

     Naudojimas po pirminės dekarbonizacijos su jonų mainais. Ferrolix® L 40 ir L 40 A tinka visų tipų garų katilams, išskyrus vienkartinio pašildymo katilus. Dozuojamas 1% - 2% tirpalas, palaikant P2O5 kiekį - 10-15 ppm katilo vandenyje. Paprastai užtenka 5-6 g produkto į vieną m3 maitinamo vandens. Tuo atveju, jei dėl per silpnos terminės deaeracijos deguonies kiekis didesnis nei 2 mg/l, rekomenduojama naudoti Ferrolix® L 9 su didesniu deguonį surišančių medžiagų kiekiu.
     Katilus maitinančio vandens apdirbimas. Dozavimas turi būti vykdomas nenutrūkstamai 1-2 % tirpalu, palaikant P2O5 kiekį - 10-15 ppm katilo vandenyje. Paprastai reikia 10–15 g produkto į vieną m3 maitinimo vandens, esant 20 ppm bendram kietumui (pagal CaCO3). Tikslus dozavimo kiekis priklauso nuo bendro bei karbonatinio katilo vandens kietumo, ir reikia pasitarti su specialistais. Tuo atveju, jei vanduo silpnai šarmingas, turi būti vartojamas Ferrolix® L 40 A.

 

Parsisiųsti pilną aprašymą